Warszawa, Park Biznesowy, ul. Giełdowa 32/76a

(123) 456-7890 info@gold-rush.org

Złoto papierowe i fizyczne

Czyste złoto jest dużo cenniejsze dla inwestora niż materiał oferowany na przykład w lombardzie. Z czego wynika ta różnica? Przede wszystkim można łatwo policzyć jakie nakłady finansowe wiążą się z przetapianiem każdego pierścionka, czy naszyjnika, aby uzyskać sztabkę złota o odpowiedniej czystości. Dodatkowo niektóre sztabki posiadają specjalne certyfikaty sprawiające, że wartość produkty rośnie, a przetopione złoto pochodzące z nieznanego źródła to zawsze ryzyko.

Złoto papierowe

Złoto papierowe to nic innego jak rozliczanie inwestycji w złocie za pomocą pieniędzy.

I. Możemy zarobić w ten sposób, ale jeżeli osiągniemy zysk, to nie otrzymamy większej ilości złota, a jedynie pieniądze zgodnie z wcześniej zawartą umową.

II. Oczywiście papierowo złoto ma swoje plusy. Obracamy nie złotem w sposób wirtualny, dlatego też płynność jest dużo większa.

III. Wadą jest niestety bezpieczeństwo takich transakcji. Nie mamy fizycznie złota, dlatego możemy być łatwo oszukani. Najlepiej decydować się na inwestowanie w papierowe złoto w krajach o stabilnej gospodarce, w których rzadziej spotyka się naciągaczy i oszustów.

Złoto fizyczne

– Złoto fizyczne to odpowiednia ilość kruszcu zakupiona najlepiej z legalnego źródła jak mennica ze strony www.mennicaskarbowa.pl/product-pol-11-1-uncja-Sztabka-zlota-CertiPack.html.

– Złotem fizycznym znacznie trudniej się obraca, ale jest to bezpieczniejsze rozwiązanie. Wiele osób docenia również możliwość sprawowania fizycznej kontroli nad swoim majątkiem w postaci sztabek złota.