Warszawa, Park Biznesowy, ul. Giełdowa 32/76a

(123) 456-7890 info@gold-rush.org

Po czym poznać, że diament jest naprawdę cenny?

Jak podkreślają specjaliści finansowi, inwestycja w kamienie szlachetne może okazać się działaniem bardzo opłacalnym pod jednym wszakże warunkiem: jeśli wybierzemy diamenty czy brylanty naprawdę cenne, wyjątkowe oraz kunsztownie wykonane.

Naprawdę cenne diamenty (takie jak te dostępne chociażby w tej mennicy: www.mennicaskarbowa.pl/pol_m_Diamenty-160.html), charakteryzują się następującymi cechami, na które inwestor zwrócić powinien szczególną uwagę:

  1. Masa kamienia. Powinna być jak największa, bowiem im cięższy (ważący więcej karatów) diament, tym jego wartość jest większa.

  2. Barwa diamentów. Należy pamiętać, że za najcenniejsze uznaje się diamenty o naturalnych, intensywnych kolorach, oraz te całkowicie bezbarwne (przeźroczyste).

  3. Czystość kamieni. W środku diamentu nie możemy zauważać żadnych inkluzji czy skaz. Najczystsze egzemplarze są najwięcej warte.

  4. Sposób oszlifowania. Również od kształtu kamieni zależy ich wartość. Diamenty muszą być jak najbardziej proporcjonalne oraz symetryczne. Za najbardziej cenny uznawany jest szlif brylantowy, charakterystyczny dla brylantów właśnie.