Warszawa, Park Biznesowy, ul. Giełdowa 32/76a

(123) 456-7890 info@gold-rush.org

Diament a brylant – różnice

 

Diament, brylant – dla wielu osób to synonimy, jednak tak naprawdę są to dwa zupełnie różne pojęcia. Potwierdzą to zarówno specjaliści z https://www.mennicaskarbowa.pl jak i dowolna inna osoba, która przynajmniej trochę zna się na kamieniach szlachetnych. Oczywiście w potocznym języku nazywanie diamentu brylantem i odwrotnie nie będzie żadnym wykroczeniem i spokojnie możesz używać zastępczo tych słów. Po prostu warto zdawać sobie sprawę z tego co jest czym.

 

1238430_960_72(6)
Diament, brylant – dla wielu osób to synonimy, jednak tak naprawdę są to dwa zupełnie różne pojęcia.

 

Diament a brylant

  • Mówiąc najprościej brylant jest oszlifowanym diamentem. Natomiast ten jest po prostu minerałem. Niezwykły, ponieważ najtwardszym w przyrodzie, jednak minerałem.

 

1238430_960_72(10)

  • Brylanty są wykorzystywane w jubilerstwie. Za ich pomocą tworzone są niezwykłe ozdoby. Można je szlifować na wiele sposobów, w różne kształty, nawet w kształt serca. Jednak pozostają one tylko i aż ozdobą. Tak naprawdę tylko 10-20% diamentów zostaje wykorzystywane do tworzenia brylantów.

 

  • Natomiast ten minerał jest wykorzystywany w wielu innych dziedzinach. Wymieniać je można bardzo długo. Stosuje się je w różnych urządzeniach naukowych i medycznych, jednocześnie wiele osób korzysta z tego minerału każdego dnia np. w postaci wierteł diamentowych.

 

Tak w dużym skrócie wygląda różnica pomiędzy diamentami a brylantami. Na temat tych pierwszych można pisać znacznie dłużej, ponieważ wykorzystuje się je w ogromnej ilości dziedzin na świecie. Z drugiej strony nad brylantami będą mogły zachwycać się kobiety, a pisać o nich artyści. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego czym się one różnią.