Warszawa, Park Biznesowy, ul. Giełdowa 32/76a

(123) 456-7890 info@gold-rush.org

Czym jest depozyt notarialny?

 

Odwiedzając kancelarię notariuszy możemy skorzystać z wielu usług, nie tylko w Krakowie, ale i każdym innym mieście, w którym działają notariusze. Najbardziej popularna usługą z jaką zwracają się klienci według specjalistów z kulakowscy.pl jest wykonanie aktu notarialnego albo testamentu, ale można również u notariusza załatwić sprawę związaną z notarialnym depozytem pieniężnym. Takimi sprawami codziennie zajmują się pracownicy.

 

Notariusze Kraków, praca.211122258885111(7)
Notariusze Kraków.

Zabezpieczenie pieniędzy przy sprzedaży

Notarialny depozyt pieniężny polega na tym, że przykładowo, jeśli kupujemy mieszkanie pieniądze najpierw trafiają do naszego notariusza, a następnie, po dokładnym sprawdzeniu sprzedawcy oraz zrealizowaniu przez niego wszelkich wymagań wynikających z zawartej wcześniej umowy na konto sprzedawcy. Taką usługę świadczą wszyscy notariusze. Kraków to miasto, w którym bardzo dużo młodych małżeństw i rodzin kupuje mieszkanie, więc taka usługa może pomóc w zabezpieczeniu się u notariuszy przed nieuczciwymi sprzedawcami.

 

Co gwarantuje depozyt?

Depozyt notarialny jest obecnie bardzo popularny z uwagi na częste obroty nieruchomościami. Taka usługa realizowana przez biuro notariuszy może zabezpieczyć właśnie obrót nieruchomościami i zabezpieczyć się przed nieuczciwymi sprzedawcami czy kupującymi. Przy przyjęciu depozytu notariusz musi sporządzić specjalny protokół. Wykonują go wszyscy notariusze. Kraków czy Warszawa, niezależnie od miasta.