Warszawa, Park Biznesowy, ul. Giełdowa 32/76a

(123) 456-7890 info@gold-rush.org

Czy zdecydować się na lokatę w banku

 

Oszczędzanie pieniędzy na własną rękę o w tej chwili jedyny pewny sposób zabezpieczenia swojej przyszłości finansowej. Rządowe emerytury mogą okazać się niewystarczające do zaspokojenia naszych potrzeb. Sposobów na inwestowanie kapitału jest jednak dość dużo. Wszystko zależy między innymi od naszej zdolności finansowej oraz od stopnia ryzyka.

 

 

Lokata bankowa – bezpieczna forma inwestycji?

 

Wydaje się, że wciąż jednym z najbezpieczniejszych wariantów oszczędzania wolnych środków jest wpłacanie ich na lokatę bankową. Czy jednak na takiej lokacie można w ogóle coś zyskać? Otóż jeszcze do niedawna banki kusiły klientów perspektywą wysokiego oprocentowania lokaty na poziomie nawet 9%. Jednak obecnie w większości placówek bankowych teraz lokaty sięgają maksymalnie 4 %.

 

 

Analitycy zgodnie przyznają, że w przypadku aktualnych lokat bankowych nie należy się spodziewać dużych zysków. Jednocześnie jest to bezpieczny i długoterminowy zysk. Na pewno są też swojego rodzaju zabezpieczeniem środków. Pewną wskazówką od doradców biznesowych jest wybór lokat ze zmiennym oprocentowaniem związanym ze stawką WIBOR.