Warszawa, Park Biznesowy, ul. Giełdowa 32/76a

(123) 456-7890 info@gold-rush.org

Cena skupu złota a negocjacje

Dla wielu osób cena skupu złota pozostaje niezmienna. Można się na nią albo zgodzić, albo odrzucić. I faktycznie jeżeli skorzystasz z propozycji www.mennicaskarbowa.pl/Skup-metali-szlachetnych-cabout-pol-14.html , gdzie można sprzedać swoje złoto online to za bardzo nie ma innej możliwości. Jednak w mniejszych miastach często rolę skupu złota pełni zwykły lombard. W takim razie istnieje magiczne słowo, które umożliwia zarabiać więcej. A brzmi ono.

Negocjacje

Co prawda cena skupu złota w dużym mieście będzie bardziej atrakcyjna. Jednak nie każdemu chce się jechać do dużego miasta, ktoś może bardzo szybko potrzebować pieniędzy. W takiej sytuacji pozostaje właśnie udanie się do lokalnego lombardu. Osobiście z mojej rodzinnej miejscowości, do najbliższego miasta gdzie znalazłbym ciekawą ofertę skupu złota jest co najmniej godzina jazdy samochodem.

Jednak nie zawsze warto przekreślać sprzedaż złota w lombardach, trzeba tylko się negocjować:

  • Warto przygotować się merytorycznie, sprawdzić ile kosztuje złoto – wykresy dzisiaj są ogólnodostępne, wystarczy po prostu na nie zerkną.
  • Sprzedając monety bulionowe, albo złote sztabki w skupie złota cenę można wziąć z wykresu ceny złota. Jeżeli natomiast sprzedaje się biżuterie o niższej próbie jak np. 535, to warto więcej poczytać o jej wycenianiu.
  • Nie próbuj nigdy sprzedać złota, po jego właściwej cenie – skup złota zawsze kupuje taniej, po prostu staraj się zmniejszyć procent, w niektórych lombardach może on sięgać nawet kilkunastu punktów procentowych!

I najważniejsze – negocjując uzbrój się w cierpliwość i pewność siebie, one są bardzo pomocne.